Video/ Pandev mahnit edhe në moshën 37-vjeçare, shikoni “perlën” e tij

Goran Pandev është autori i një goli me shumë klas të realizuar pasditën e sotme. 37-vjeçari shënoi në javën e parë të kampionatit me fanellën e Genoas, në sfidën ndaj Crotones.

Në minutën e 9-të, pas një asist fantastik nga Goldaniga, sulmuesi e udhëheq bukur topin, futet brenda zonës dhe me një parabol “alla Mesi”, mposhti portierin kundërshtar duke kaluar në avantazh të dyfishtë skuadrën e Genoass, që më herët kishte shënuar me Destron.

Genoi-Crotone përfundoi me rezultatin 4-1.

https://twitter.com/StiCazzi_Spa/status/1307674626680647681?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1307674626680647681%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Fsport%2Fvideo-gol-alla-mesi-ne-serine-a-37-vjecari-pandev-dhuron-spektakel%2F