Tragjedi/ Aksidentohet autobusi! Vdesin 8 futbollistë, disa të plagosur (Foto)

Një aksident tragjik ka ndodhur në Gana me të vdekur dhe të plagosur. Një autobus i mbushur me të rinj është përfshirë në një aksident dhe si pasojë kanë vdekur 8 futbollistë të rinj.

Gjithashtu nga aksidenti mësohet se ka edhe të plagosur. Mësohet se në autobu, udhëtonin 36 persona.

LEXO EDHE  E fundit/ Kaosi te Barcelona, Bartomeu jep dorëheqjen nga posti i presidentit

Mediat ganeze thonë se futbollistët shiheshin si talente të së ardhmes. Autoritetet vendore po punojnë për të dokumentuar shkaqet e këtj aksidenti.