Pamje ‘apokaliptike’ nga stuhia në Greqi/ Dallgët e mëdha përpijën gjithçka (Video)

Moti i keq po bën kërdinë në Greqi. Pamje të tjera apokaliptike janë publikuar në rrjete sociale e mediat helene, ku shihet se shiu dhe valët e mëdha kanë goditur frikshëm ishullin e “Hydrës”.

Shirat e mëdha i kanë kthyer rrugicat dhe portin në një liqen. Në videot e publikuara nga, uji nga shiu i madh përshkon rrugicat e ishullit si një përrua, duke përfunduar në det me dyqanxhinjtë që nxitojnë për të mbrojtur pronën e tyre.

LEXO EDHE  Qytete të shkatërruara dhe mbi 180 të vdekur (Video)

Vëllimi i shiut dhe intensiteti i erërave i kanë frikësuar vendasit, pasi siç shihet, ashpërsia e motit ka shkulur edhe pjergullat!