Koronavirusi/ Rëndohet situata në Itali! Ja sa viktima dhe të infektuar pati në 24 orët e fundit

Si në të gjithë Europën edhe në Itali rastet e reja me COVID-19 kanë pësuar sërish rritje. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.907 të infektuar të rinj nga 99.839 tamponë të bërë.

Ndërsa të vdekurit në 24 janë 10 persona bën me dije ministria e Shëndetësisë në konferencën e përditshme në lidhje me situatën e koronavirusit.

Ndërsa të shëruarit në 24 orë janë 853. Nga rajonet në Itali, Lombardia vijon të regjistrojë më shumë raste, (224), pastaj Campania (208), Lazio (193), Sicilia (179) dhe Veneto (176).