Trajneri i Wolfsburg: Kukësi? Ekip i organizuar por ndeshjen e mbyllim brenda 90 minutave!

Oliver Glasner, trajneri i Wolfsburg, ka folur në prag të ndeshjes me Kukësin.

Gazetarët kanë pasur mundësinë të dërgojnë pyetjet dhe kreu i pankinës së “Ujqve” ka folur hapur.

“Kukësin e ndoqa në ndeshjen e parë kundër Slavia Soffia dhe pashë një ekip të organizuar, me lojtarë me cilësi teknike. Për mua është tipike për ekipet shqiptare. Siç e thashë edhe më parë, jemi përgatitur dhe e respektojmë Kukësin dhe çdo kundërshtar. Shkojmë në Tiranë me besim te vetja për ta fituar ndeshjen dhe për të kaluar në raundin tjetër.

Nuk jemi përgatitur për shtesë dhe penallti. Nëse do të na duhet të luajmë në shtesë, do e mirëpresim dhe do bëjmë më të mirën pas 90 minutave. Do japim gjithçka ta fitojmë ndeshjen. Kështu që do jemi të përgatitur”, ka thënë tekniku i Wolfsburg.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Refuzoi rinovimin e kontratës, Kukësit i largohet titullari