Korabi zyrtarizon dy afrime, përforcon mbrojtjen dhe sulmin

Skuadra e Korabit, që militon në Kategorinë e Parë të futbollit shqiptar, ka bërë dy zyrtarizime brenda pak minutash. I pari që u zyrtarizua, ishte Taulant Marku.

Qendërsulmuesi, pas plot 4 vitesh si pjesë e Kastriotit, ka zgjedhur të firmosë për ekipin dibran. 26-vjeçari është një afrim shumë i rëndësishëm për klubin e Korabit.

LEXO EDHE  Roma rikthehet te fitorja, ndaj Udineses mjafton goli i Abraham

Zyrtarizimi i dytë, ishte talenti Nikolin Duka. 20-vjeçari ka pasur një eksperiencë në Spanjë me ekipin e Lorca, ndërsa sezonin e shkuar, u aktivizua me Devollin.