VIDEO/ Bayern i frikshëm, ia bën Barcelonës 8-2

Bayern Munchen ka siguruar gjysëm finalen e Champion League, pasi shkatërroi Barcelonën me rezultatin 8-2 në “Estadio da Luz” të Lisbonës.

Serinë e golave për bavarezët e nisi Thomas Muller në minutën e 4, ndërsa 3 minuta më pas gjithçka u vendos në bazrazpeshë, pasi David Alaba shënoi një autogol.

15 minuta ka zgjatur gëzimi i katalunasve, kur në 21′ kroati Ivan Perishiç shënon golin e dytë për Bayern, duke e çuar rezultatin në 2:1 në favor të kampionëve të Gjermanisë.

Në minutën e 28, Bayerni sërish shënon, me anë të Serge Gnabry, i cili nga rreth 11-12 metra mposhti Ter Stegen. Tre minuta më pas, ishte Thomas Muller që shënon golin e dytë dhe ngriti epërsinë në 1:4.

LEXO EDHE  Kukësi dorëzohet për yllin e skuadrës, mesfushori pranë firmës me klubin e ri

Me nisjen e pjesës së dytë, në minutën e 57, Luis Suarez ngushton rezultatin në 2:4. Kur mendohej se ndeshja ishte rihapur, Joshua Kimmich realizoi golin e 5-të dhe krijoi qetësinë te Bayerni.

Por bavarezët nuk ndalen këtu, pasi në minutën e 82, Robert Lewandowski realizon golin e 6-të, ndërsa 3 minuta më pas Philippe Coutinho shënoi të 7-in.

Kur mendohej se gjithçka kishte përfunduar, sërisht Coutinho realizon për bavarezët golin e 8 dhe të dytin personal në këtë takim.