Me pushime në Ksamil, humb jetën aksidentalisht 69-vjeçarja

Një pushuese ka humbur jetën në Ksamil këtë të Martë.

Policia njoftoi se në plazhin e Ksamilit, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht nga një mur shtetësia K. Ç., 69 vjeçe, banuese në Berat, e cila ka qenë me pushime dhe e shoqëruar nga familjarët e saj.

LEXO EDHE  ‘Rrëzohen pemët dhe përmbytet vendi’/ Shteti fqinj goditet nga stuhia e fuqishme, paralajmërohet Shqipëria

Si pasojë e rrëzimit ajo ka marrë dëmtime në kokë dhe pas ndërhyrjes së mjekësve në Spitalin e Sarandës ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me ngjarjen.