Europa League/ Sevilla dhe Shakhatar kualifikohen në gjysmëfinale

U luajtën mbrëmjen e sotme dy sfidat e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Europës, ku u përcaktuan edhe 2 skuadrat që do të përballen me Interin dhe Manchester United në gjysmëfinale.

Shakhtar Donjetsk mposhti me rezultatin e thellë 4-1 Bazelin e Taulant Xhakës, në një sfidë të dominuar totalisht nga skuadra ukrainase.

LEXO EDHE  Tronditet Seria A/ 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me COVID-19

Vlen të theksohet se mesfushori i Kombëtares, la fushën e lojës i dëmtuar në minutën e 60-të.

Ndërkohë në sfidën tjetër, Sevilla eliminoi Wolvesin me rezultatin 1-0, falë golit të Okampos, duke kaluar më tej.

Inter-Shakhtar Donjetsk dhe Manchester United-Sevilla do të jenë dy sfidat gjysmëfinale të Ligës së Europës.