Koronavirusi/ Ja sa viktima dhe të infektuar pati Italia në 24 orët e fundit

Janë 295 rastet e reja me koronavirus në Itali në 24 orët e fundit, një shifër në rënie në krahasim me dje, kur u regjistruan 379 raste.

Ndërkohë, në vendin fqinj janë shënuar 5 viktima, një shifër sërish më e ulët sesa dje (9).

LEXO EDHE  Parashikimi i Tritan Shehut: Muajt që do të vijnë do të jenë tragjikë/ Këshillat për Qeverinë

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 255 të shëruar.

Në total, Italia ka regjistruar 247 832 të infektuar me Covid-19, ndërsa viktimat janë 35 146.