“Regjimi “41 bis”, si komardare shpëtimi. SPAK po përdoret si dekor”/ “Shpërthen” gazetarja

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me aplikimin e regjimit “41 bis” lidhur me disa prej të dënuarve.

Hoxha shkruan se kjo vjen një ditë pasi SPAK u përshi në një skandal duke hetuar dy komisionerë të vdekur, në kuadrin e asaj që njihet si dosja 339.

“Dy ministra dhe kryeprokurori i SPAK do të bashkëbisedojnë me gazetarët për fillimin e aplikimit për rregjimin e ashpër 41 bis – fton ministria e drejtësise.

Pas një heshtjeje te kësaj ministrie që nuk foli se përse i mbajti mbi tryezë shtatë emrat e të denuarve të rrezikshëm për muaj me radhe, propoganda u vu në lëvizje sot.

Në të vertete SPAK nuk ka nevojë dhe as nuk mund të pranojë që edhe për ditë te veshtira sic keto të oreve te fundit, te përdoret si dekor”, shkruan Hoxha.

Postimi nga gazetarja

Larg duart e propogandës nga SPAK

Pikërisht pas hetimit ndaj dy te vdekurve dhe daljes për mase sigurie gjatë ditës të dy të pajetëve, ministria e drejtësise hodhi komerdaren për të shpëtuar fytyrën e SPAK.

LEXO EDHE  Papagall i vra*ë dhe një plumb në oborr/ Kërcënohet familja në Dhërmi

Dy ministra dhe kryeprokurori i SPAK do të bashkëbisedojnë me gazetarët për fillimin e aplikimit për rregjimin e ashpër 41 bis – fton ministria e drejtësise.

Pas një heshtjeje te kësaj ministrie që nuk foli se përse i mbajti mbi tryezë shtatë emrat e të denuarve të rrezikshëm për muaj me radhe, propoganda u vu në levizje sot.

Në të vertete SPAK nuk ka nevojë dhe as nuk mund të pranojë që edhe për ditë te veshtira sic keto të oreve te fundit, te përdoret si dekor.

SPAK duhet të mos rreshqase në gabime foshnjarake, duhet te formoje distancën dhe autoritetin vecanerisht ndaj ministrive që vetofrohen ti pastrojne imazhin e lekundur gjatë ketyre oreve.

Nuk po them që SPAK duhet të izolohet ne ishull, por të bisedosh për 41 bis , me SPAK- un përkrah kur si minister drejtesie ske bërë asgje prej muajsh, me ngjan sikur me një proces lavatriceje pretendon qe rrobat e ndotura i ke nxjerrë të lara, te hekurosura dhe të palosura.