Ndërron jetë në moshën 88 vjeçare ikona e televizionit amerikan

NEW YORK, NY - MAY 06: Regis Philbin speaks onstage at Spike TV's "Don Rickles: One Night Only" on May 6, 2014 in New York City. (Photo by Theo Wargo/Getty Images for Spike TV)

Regis Philbin, ikona e televizionit amerikan ka ndërruar jetë. Lajmin e trishtueshëm për vdekjen e moderatorit, aktorit dhe këngëtarit amerikan e dha familja e tij nëpërmjet një deklarate.

“Familja dhe miqtë e tij i janë përgjithmonë mirënjohës për kohën që kemi kaluar me të – për ngrohtësinë e tij, sensin e tij legjendar të humorit dhe aftësinë e tij për të kthyer çdo ditë në diçka që ia vlen të flasim. Ne i falënderojmë fansat e tij dhe admiruesit për mbështetjen e tyre të jashtëzakonshme gjatë karrierës së tij 60-vjeçare “.

Një burim për TMZ Regis vdiq ditën e sotme pasi pësoi një sulm në zemër.

LEXO EDHE  Ishte shpallur në kërkim, gjendet i pajetë i fejuari i blogeres së ndjerë Gabby Petito! Ja se si hetuesit ranë në gjurmët e tij