Mjeshtri i madh Besnik Çinari: Nuk e ndjek humorin sot

Aktori i humorit shkodran, Besnik Çinari ka rrëfyer në “Pushime on Top”, disa nga momentet më pikante të karrierës së tij.

“Kam gjetur këtu në teatrin Migjeni artistat më të mëdhenj, por ke frikë si do çash ti. Aktori që nuk shkruan vet, ose që nuk ka humor vet nuk është humorist”, ka thënë Çinari në një nga intervistat e tij të pakta.

“Ne kemi patur rroga shumë të vogla, qesharake, por fitorja më e madhe për një artist është me kap pensionin duke të dashur populli”, ka thënë ai.

LEXO EDHE  Bora Zemani reagon publikisht pas daljes nga "Big Brother"

I pyetur nëse e ndjek humorin e ditëve të sotme, ai u tregua kategorik. “Nuk e ndjek humorin sot. Dy gjëra janë të vështira forma dhe përmbajtja. Unë s’kam qeshur kurrë në skenë, ç’kuptim ka ti del të bësh të tjerët për të qeshur dhe jo të qesh vet. Të kap gazi një moment, po jo gjithmonë”, përfundoi Çinari.

 

View this post on Instagram

 

Parodisti shkodran Besnik Çinari rrëfen karrierën e tij @ori_nebijaj @topchannelalbania

A post shared by Pushime On Top (@pushime_on_top) on