Testi i dytë për Covid-19, tjetër futbollist i Partizanit mposht coronavirusin

Esat Mala doli negativ në testin për Covid-19 dy ditë më parë, ndërkohë që Partizani njofton se edhe Kristi Kote tashmë është shëruar plotësisht. I vetmi i infektuar është Erald Çinari.

“FK Partizani njofton se lojtari Kristi Kote, ka kaluar me sukses testin e dytë, pasi ka rezultuar negativ. Mesfushori 21 vjeçar i është nënshtruar testit të radhës të tamponit dhe sot ka marrë përgjigjen duke rezultuar negativ”, njofton Partizani.

LEXO EDHE  LIVE/ Gnabry-Lewandowski ndëshkojnë Hoffenheim, Bayern në avantazh të dyfishtë

Më parë e kanë kaluar coronavirusin Besnik Ferati dhe Deian Boldor.