I infektuar me COVID, ndërron jetë biznesmeni

Biznesmeni Ladi Pasmaciu, i infektuar me Covid dhe i shtruar në spitalin “Infektiv”, ka ndërruar jetë. Lajmin e ka bërë me dije gazetari Elio Laze, përmes një postimi në FB.

Në një shënim prekës në rrjetin sociale, gazetari rrëfen se gjatë këtij viti biznesmeni ka humbur të dy prindërit, ndërsa tregon se me koronavirus, u infektua në një spital privat.

Ladi Pasmaciu është pronari një i fabrike prodhimi të vajit të ullirit në Ndroq të Tiranës.

Teksa informoi për bilancin ditor ditën e Enjte, Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga COVID-19, që nga nisja e pandemisë, janë vend janë shënuar 123 humbje jete.

LEXO EDHE  VIDEO/ “Ikni se u q***”, irritimi me policinë pas ekzekutimit të biznesmenit në Fier

Këtë të Premte, nga mediat u raportua për të tjera jetë të humbura. Një farmaciste 45-vjeccare nga Kruja ndërroi jetë, po ashtu dhe një 27-vjeçar nga Kavaja. Për këtë të fundit, Ministria e Shëndetësisë u shpreh se ishte asimptomatik.

Ndërkohë, në media u denoncua se të riut iu dha ndihma nga 127-a (Urgjenca Kombëtare) vetëm në momentet e fundit, pavarësisht apelit të familjarëve.