Të shtëna me armë zjarri në Velipojë, dyshohet për të plagosur

Mbrëmjen e sotme të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar këtë mbrëmje në afërsi të plazhit të Velipojës.

Nga të shtënat dyshohet se ka një të plagosur, i cili ka arritur të largohet nga vendi i ngjarjes.

Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së ndodhur dhe policia është vënë në kërkim të autorit dhe të personit të plagosur.

LEXO EDHE  SHBA shton presionin për Kosovën, kërkon zbatimin e marrëveshjes për Asosacionin e Komunave Serbe

Policia ndodhet në vendngjarje për të mësuar më shumë për detajet.  Gjithashtu atje ndodhet edhe ambulanca e spitalit Rajonal të Shkodrës.

Shkëmbimi me armë zjarri ka ndodhur në afërsi të lokaleve të plazhit. Akoma nuk dihet identiteti i personave të përfshirë në këtë ngjarje dhe priten të tjera detaje.