Premier League/ “Ethe” një javë nga fundi, Aston Villa dhe Watford diskutojnë mbijetesën

Aston Villa mori një fitore të madhe mbrëmjen e djeshme teksa mundi 1-0 Arsenalin. Me një gol të Trezeguet, skuadra nga Birmingemi siguroi pikët e nevojshme për të dalë nga treshja e ftohtë e renditjes.

LEXO EDHE  E papritur në Angli, Arsenali nënshkruan me një lojtar 5-vjeçar

Një javë nga fundi, Aston Villa ka në dorë fatin e saj, ndërsa qëndron në vendin e 17 me pikë të barabarta me  Watford që u mund 0-4 nga Manchester City e që është momentalisht e rënë.