Flamengo dominon sezonin në Brazil, fiton kampionatin e 36-të

Flamengo ka fituar titullin kampion në Brazil për të 36-ën herë në historinë e tij. Klubi i njohur brazilian fitoi 2-1 takimin e parë ndaj Fluminense dhe më pas 1-0 edhe atë të kthimit në finalen e dyfishtë.

Dy fitore që i japin titullin kampion të kampionatit “carioca” skuadrës së Flamengo, që këtë sezon ka fituar trofe të rëndësishëm si Kupën Libertadores, Recopa dhe Superkupën braziliane.

LEXO EDHE  Europa League/ Mbyllet faza e 1/16-ve, ja skuadrat e kualifikuara në çerekfinale

Skuadra braziliane drejtohet nga trajneri portugez Jorge Jesus, që ka treguar se është njeriu i duhur për Flamengo.