Postoi mesazhe raciste ndaj Zaha-s, policia angleze arreston një 12-vjeçar

Mëngjesin e ditës së sotme, sulmuesi i Crystal Palace, Wilfried Zaha, postoi në Twitterin e tij zyrtar disa mesazhe raciste që kishte marrë.

Ndërkohë, policia e rajonit West Midlands në Angli, ka investiguar menjëherë ngjarjen dhe ka arrestuar personin përgjegjës pas fjalëve i cili është vetëm 12-vjeç.

Jack Dolan, një djalosh i vogël dhe tifoz i Aston Villa, përdori ofendime raciste, si dhe disa fotografi shumë shqetësuese, për të ofenduar Zahan.

LEXO EDHE  Laçi përforcon mbrojtjen, nënshkruan me ish-lojtarin e Partizanit dhe Kukësit