Video/ Tjetër penallti për Real Madrid, “Los Blancos” kalojnë në avantazh ndaj Alaves

Real Madridi ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Alavesit. Ekipi vendas gjeti shumë shpejt golin me anë të një 11-metërshi të akorduar nga gjyqtari kryesor.

Benzema mori përsipër ekzekutimin e penalltisë dhe arriti ta kthejë në gol për 1-0.  Kjo është penalltia e tretë për “Los Blancos” në tre ndeshjet e fundit, nga ku dy fitoret e fundit kanë ardhur pikërisht nga pika e bardhë.

LEXO EDHE  Ylli i Bayern Munich mungon në stërvitje, në dyshim për ndeshjen ndaj Barcelonës!