VIDEO/ Stambolli tronditet nga tërmeti i fuqishëm

Një tërmet i fortë ka tronditur Stanmbollin dhe qytete të tjera në Turqi si Izmirit, Bursa, Aydin dhe Canakkale, këtë të enjte.

Sipas autoriteteve turke të Sizmologjisë, tërmeti me magnitudë 5.5 ndodhi në orën 10.21 me orën lokale, me epiqendër në Manisa Saruhanlı.

LEXO EDHE  Nga lokalet, te palestrat e plazhi/ Ekspertët rendisin aktivitetet me më shumë rrezik për tu infektuar me COVID

“Deri më tani, asnjë dëm nuk është zbuluar, ndërsa kontrollet vazhdojnë”, tha Ministri i Brendshëm Soylu.

Turqia u godit dhe një ditë më parë nga tërmet një i magnitudës 5.4.

Tërmeti i fuqishëm godet Turqinë/ Profesori jep alarmin!