Ndërron jetë kryetari i PD-së në Krujë

Ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare kryetari i Partisë Demokratike, Krujë, Reshit Merlika.

Shkak për ndarjen nga jeta të tij, mësohet se ka qenë një infarkt kardiak.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë familjarët e Reshit Merlikës.

LEXO EDHE  Basha: Do ti japim fund tiranisë së korrupsionit dhe modeleve të së shkuarës

Merlika ishte zgjedhur në krye të PD-së Kruje, në zgjedhjet e fundit brenda partisë.