Kanabis në gota plastike, arrestohet 62-vjeçari (VIDEO)

Një 62-vjeçar është arrestuar nga policia e Kuçovës në kuadër të operacionit “Goraj” pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Pas hekurave ka përfunduar shtetasi H .Q., lindur dhe banues në Sheqëz, Njësia Administrative Lumas.

Gjatë kontrollit të ushtruar me këmbë, shërbimet e Policisë kanë gjetur të kultivuar në gota plastike fidanë kanabis dhe disa fidanë të tjerë të mbjellë në tokë, ku dushohet se autor i tyre ishte 62-vjeçari.