Dikur shumë e varfër, sot milionere! Adriana Lima tregon fëmijërinë e vëshitrë

Ylli i Victoria’s Secret, modelja Adriana Lima, është sot një femër mjaft e suksesshme, por vitet e fëmijërisë së saj nuk kanë qenë aspak të lehta. Ajo ka lindur në vitin 1981 në Brasília, Brazil, ndërsa e ëma e saj ishte asistente sociale. Por fatkeqësisht i ati e braktisi që kur ishte fëmijë, prandaj ajo u rrit e vetme nga e ëma.

Prej moshës 13-vjeçare ajo fitoi konkursin “Supermodel of Brazil”, dhe në 1996, doli e dyta në “Supermodel of World”.

Tre vjet më pas u vendos në New York, ku dhe arriti kulmin e suksesit të karrierës së saj. Përveçse ajo firmosi me Victoria’s Secret, ishte e kërkuar edhe në pasarelat e Vera Wang, Georgio Armani, Valentino, si dhe u bë dhe imazhi i Guess.

LEXO EDHE  Fansat mendojnë se ky aktor i famshëm turk është sozia e Donaldit (FOTO)

Sot me kaq sukses dhe famë që ajo ka, modelja braziliane tregon sesa të varfër ishin, dhe se nuk kishte pasur para për të blerë një biletë avioni. Edhe sot ajo e kujton si një prej momenteve më të  bukura fluturimin në New York.