Salah i jashtëzakonshëm, identifikon hajdutin që i vodhi shtëpinë dhe bën gjestin e pabesueshëm

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”.

Gjatë kohës kur sulmuesi i Liverpoolit ishte i ri dhe luante për Aleksandrinë në Egjipt, një person i grabiti atij shtëpinë.

I mërzitur nga kjo, babai i yllit egjiptian menjëherë bëri një denoncim në polici dhe hajduti u gjet pas dy ditëve.

Pikërisht këtu Salah bëri edhe një gjest të madh. Thuhet se ai i kërkoi babait të tij të tërheqë denoncimin dhe të falë hajdutin.

LEXO EDHE  "The Guardian": Java vendimtare për Armando Brojën, klube të tjera do të interesohen për të

Megjithatë nuk përfundoi këtu, pasi pa gjendjen e personit që i vodhi shtëpinë, Salah vendosi t’i japë para atij dhe gjithashtu i ofroi edhe një punë, në mënyrë që ai të siguronte para për të ardhmen.