Korçë/ Dy aksidente brenda pak minutash, ka të plagosur (FOTO)

Janë regjistruar dy aksidente automobilistike brenda pak minutash në qarkun e Korçës.

Mësohet se një autmjet për të shmangur përplasjen me një makinë tjetër ka dalë nga rruga duke u përplasur me një pemë në qytetin e Korçëds. Për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit i cili është dërguar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetënl.

LEXO EDHE  Luftë shqiptarësh për tregun e dr*gës në Romë/ Arrestohen 27 persona

Drejtuesi i mjetit është dërguar në spital dhe mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa aksidenti i dytë ka ndodhur në Maliq, ku një makinë është përplasur me trajlerin. Përplasja ka qenë shumë e fortë duke shkaktuar dëme të shumta materiale, fatmirësisht pa dëme në njerëz.