Denoncimi i avokatit: Provimi i Matematikës nuk është me kod, do dalin mirë ata të FRESSH

Lidhur me daljen e tezës së provimit të Matematikës në rrjet, para përfundimit të provimit nga maturantët, ka reaguar dhe avokati Altin Goxhaj.

Por ndërkohë që ka publikuar këtë fakt skandaloz, ai denoncoin dhe se provimi i sotëm i Maturës Shtetërore nuk është me kod, por me emër-mbiemër për shkak se duhet të dalin mirë maturantët që janë anëtarë të Forumit Rinor Euro Socialist Shqiptar.

LEXO EDHE  Dhuna në 8 janar/ Komisioni i Rithemelimit padit në SPAK Bashën e Bardhin

“SKANDALI! DEL TESTI I PROVIMIT PA HY & PA MBARU PROVIMI
Del testi i matematikës pa hy ende të gjithë!!!
Ndërkohë më shkruajnë se:
“Kete here se kan me kod provimim vec me emer te shkruar , do dalin mir ata qe jane me FRESSHin.”” shkruan Goxhaj.