Digjet plotësisht banesa në Gjirokastër/ Ja kush dyshohet se i vuri zjarrin

Një banesë është djegur plotësisht në orët e pasdites në Gjirokastër.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Zinxhira të qytetit. Banesa e djegur i përket shtetasit Tafil Tafili.Shtëpia është shkrumbuar e gjitha së bashku me orenditë shtëpiake.

LEXO EDHE  Gjekmarkaj: Nuk ka dy parti në PD, në këto zgjedhje bashkë kundër Ramës

Dyshimet e para janë për zjarrëvënie të qëllimshme.Forcat zjarrëfikëse dhe policia aktualisht ndodhen në vendngjarje.

Dyshohet se flakën banesës ia ka vendosur  babai i Tafil Tafilit, gjë që mbetet për t’u vërtetuar.