Bundesliga/ Autogoli i Miranda-s i mohon Schalkes fitoren ndaj Leverkusenit

Schalke dhe Leverkusen kanë ndarë një pikë në sfidën e sotme. Dy gola në 90 minuta me “minatorët” që shënuan të parët me anë të Caliguri në penallti (minuta 51’).

Një autogol i pafat i Juan Miranda dënoi bardheblutë që të pësonin golin e barazimit duke i hequr kështu fitoren nga duart. Në hije ishte sot talenti i Leverkusen Havertz.

LEXO EDHE  Premier League/ Liverpool fiton bindshëm ndaj Brentford, mban gjallë shpresat për titull

Pas javës së 31-të, Leverkusen ndodhet në vend të katërt me 57 pikë, ndërsa Schalke në të nëntin me 39.