“Sjellje shumë e mirë dhe pendesë për veprën penale”/ Vendimi që liroi Hekuran Billën

Është zbardhur vendimi i Gjykatës së Krujës që ka liruar me kusht Hekuran Billën, i cili u qëllua për vdekje mbrëmjen e së enjtes në afërsi të Komunës së Parisit.

“Hekuran Billa ka manifestuar sjellje dhe qëndrime shumë korrekte në drejtim të respektimit të rregullores së burgut, duke mos pasur masë disiplinore. Sa i takon qëndrimit të tij ndaj veprës penale, ai e pranon atë dhe ndihet i penduar për kryerjen e saj”, lexohet në vendim.

LEXO EDHE  Humbi 7 familjarë nga tërmeti i 26 nëntorit, Evi Reçi “shpërthen” në lot: Nuk kam folur prej shumë kohësh…

Motivet e ekzekutimit të Hekuran Billës janë ende të paqarta për hetuesit, por dyshimi kryesor mbetet hakmarrja. Kjo për shkak se 40-vjeçari, i njohur edhe me emrin, Herland Bilali në Angli, në vitin 2006 vrau me breshëri në një lokal Prel Markun ndërsa la të plagosur tre persona të tjerë, Petrit Brahon, Agron Gjonin dhe Musa Rrahmanin./A2News.com