Kontrolle nga ajri për drogë, prangoset 31-vjeçari (VIDEO)

Policia e Dibrës ka ushtruar kontrolle në zonat e thella malore dhe fshatrat për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Burime zyrtare njoftojnë se si rezultat është konstatuar një rast i kultivimit të kanabisit në lagjen “Gjeologu”, në Bulqizë dhe është arrestuar shtetasi S. T., 31 vjeç, pasi në oborrin e banesës së tij janë gjeturn të kultivuar disa fidanë narkotikë.

LEXO EDHE  Policia aksion kundër krimit të organizuar/ Arrestohen 35 persona, dy në kërkim ndërkombëtar

Mësohet se gjatë kontrollit të territorit janë angazhuar 50 punonjës policie dhe dy dronë.