Denoncimi ‘bombë’/ Djali i biznesmenit të ‘partisë’ aksidenton për vdekje qytetarin, policia fsheh ngjarjen! Emri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim të qytetarit të cilët tregojnë se si Policia e Shtetit sot është në shërbim të partis dhe jo qytetarëve.

Në mesazhin dërguar Berishës, qytetari shkruan se djali i biznesmenit Ded Malluta ka aksidentuar për vdekje një qytetar, por ngjarja ëhstë mbajtur e fshehur nga policia, pasi biznesmeni rezulton si njeri i afërt i rilindjes i cili merr çdo tender.

Ja postimi i Berishës:

Aksidenton me vdekje qytetarin.

Narkopolicia fsheh lajmin. Krim!

Aksidentuesi eshte i partise dhe parase!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr Berisha !

Uroj Çdo te mire per ju e familjen Tuaj.

Dua te ju bej me dije se dje rreth drekes ne Lezhe ne nje kryqezim te rruges nacionale Lezhe – Tirane ne kryqezim te ishull Shengjin, ka ndodhur nje aksident me pasoje vdekjen e nje qytetari qe po udhetonte me motor

Ky lajm (krim) u fsheh nga policia e Lezhes pasi autori i ngjarjes eshte djali i nje biznesmeni qe rremben te gjitha tenderat e rilindjes, ky eshte djali i biznesmenit Ded Maluta, emrin e te birit nuk e di, gjithashtu viktima eshte nga fshati Rrile i Lezhes por

nuk kam info per emrin…

Eshte teresisht i verifikueshem ky incident qe i mori jeten nje qytetari….Ju pershendes z Berisha e ju uroj shendet e jete sa me te gjate.

S J nga Lezha

LEXO EDHE  Godet me kaçavidë 31-vjeçarin, arrestohet adoleshenti