Video-skandali i kryepolicit/ Rama: Ardi Veliu gaboi me videon, por unë i besoj ndjesës së tij

Kryeministri Edi Rama pranoi se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu gaboi duke publikuar videon e nënës së të miturit që u dhunua nga policia.

SKANDALI i Ardi Veliut/ Mendoni se duhet të japë dorëheqjen?

SKANDALI i Ardi Veliut/ Mendoni se duhet të japë dorëheqjen?Ardi Veliu mashtroi deputetët e komisionit të sigurisë këtë të Premte. Kryepolici u paraqiti një video, në të cilën dukej e ëma e djalit që u dhunua te liqeni Artificial në Tiranë disa ditë më parë, me armë.Veliu i përdori pamjet për të poshtëruar familjen e djalit dhe justifikuar dhunën e policëve ndaj të miturit. Kryepolici në fakt gënjeu në mënyrë flagrante, pasi pamjet i përkasin një filmi shqiptar, ku e ëma e djalit luan si aktore. Kjo e fundit e përgënjeshtroi kryepolicin duke zbuluar të vërteten.Një skandal i Ardi Veliut! A mendoni se duhet të japë dorëheqjen?

Gepostet von Boldnews.al am Freitag, 29. Mai 2020

“Së pari më lejoni ta sqaroj që sigurisht që drejtori i policisë për të cilën kam konsideratën më të lartë për integritetin dhe rezultatet e arritura. Në këtë rast ka gabuar pa asnjë diskutim por jam më i prirur ti besoj ndjesës së tij publike se sa të gjithë moralistëve të këtij  vendi. Është fare e qartë që nuk ishte një përpjekje për të justifikuar dhunën sepse polici është pezulluar menjëherë dhe është çuar në hetim penal. Masa është marrë por ishte një përpjekje e keq shpjeguar për të thënë që dakord të gjitha por edhe familja ka rolin e vet në mirë edukimin e brezit të ri. E thënë ashtu ishte gabim por preferoj ndjesën e tij”, tha Rama.

LEXO EDHE  Datat/ Ja kur do i japin provimet maturantët mbetës (Dokumenti)

Ardi Veliu, pak ditë më parë, tërhoqi vëmendje kur publikoi videon e nënës së 15-vjeçarit. Ajo shfaqej me pistoletë në video dhe sipas Veliut, kishte një lidhje mes këtij fakti dhe faktit që i mituri u dhunua nga efektivët e policisë pse theu karantinën. Por, e ëma e djalit zbuloi se ishin skenat e një filmi që xhironte dhe paralajmëroi padi ndaj kryepolicit.

Lexo edhe:

Kryepolici Ardi Veliu qëllon me plumba nga goja!