“Jo vaksinë me detyrim!”/ Aktivistët protestë në Tiranë (FOTOT)

Një grup aktivistësh janë duke zhvilluar një protestë paqësore mesditën e sotme në Bulevardin Kryesor të Tiranës.

Arsyeja e kësaj proteste është sepse kërkojnë që vaksina anti-COVID mos vihet me detyrim për t’u bërë, mos ketë një karantinë të dytë dhe të bëhet referendum për instalimin e antenave 5G.

LEXO EDHE  Qeveria “takson” hetimin pasuror. Prokuroria e Vetingu duhet t’i blejnë dokumentat e Kadastrës

Ata kanë nisur marshimin simbolik nga parku “Rinia” deri para kryeministrisë duke mbajtur në duar pankarta dhe kanë veshur bluza me mbishkrime:

“NO VACCINE BY FORCE!”

“NO MORE QUARANTINE!”

“NO MORE PLANDEMY Nr.2!”

“No 5G!”.