Ramos u përpoq ta bindë për të firmosur me Realin, ish-talenti i Fulham: Jo pas asaj që i bëre Salah!

Harvey Elliott hodhi poshtë mundësinë për t’u takuar me Sergio Ramos kur Real Madridi u përpoq ta nënshkruajë atë nga Fulhami, për shkak të asaj që mbrojtësi spanjoll i bëri egjiptianit Mohamed Salah .

Elliott u kërkua nga shumë klube në të gjithë Evropën para se të nënshkruante përfundimisht për Liverpoolin në vitin 2019.

Real Madridi ishte i prirur të nënshkruante me talentin anglez dhe madje i dha atij një vizitë në ikonën Santiago Bernabeu për të bindur për të kaluar në Spanjë.

Drejtuesit, kur i riu ishte përballë fanellës së Sergio Ramës, që ishte e varur në mur, u munduan ta “joshin” duke i ofruar atij një takim me kapitenin. Harvey, i lindur si tifoz i Liverpool, u tregua i drejtpërdrejtë: “Jo, faleminderit. Nuk më pëlqen ai, pas asaj që i bëri Mo Salah”. 

 

LEXO EDHE  Borussia Dortmund i vendos afat Man.United për Jadon Sanchon