Rritje drastike në Maqedoni, 52 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ka pasur një rritje të frikshme numri i COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 52 raste të reja pozitive me COVID-19.

Raste e reja i përkasin: 26 në Shkupi, 6 në Kumanovë, 7 në Shtip, 9 në Tetovë, 2 në Strugë dhe nga një rast në Veles dhe Koçanë.

Në total numri i të infektuarëve ka arritur në 2129 persona.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Ahmeti: Jemi fitues absolut, kemi 100 mijë vota

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni kanë ndërruar jetë dhe 4 pacientë të tjerë për shkak të koronavirusit. Viktimat janë dy nga Shkupi, një nga Velesi dhe një nga Tetova. Në total ka arritur në 126 numri i viktimave në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit betejën me COVID-19 e kanë fituar dhe 30 pacientë të tjerë në vend.