Berat/ Përfshihet nga flakë fshati pa rrugë, priten forcat e ushtrisë

Dhjetëra hektar me shkurre e pyje në kodrat e fshatit Remanicë, në Berat janë përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm.

Zjarri vijon ende të përparojë përgjatë kodrës,ndërkohë që ende nuk kanë shkuar forcat zjarrfikëse, për të vënë nën flakët nën kontroll. Terreni i vështirë kodrinor dhe mungesa e rrugës ka bërë që asnjë zjarrëfikëse të mos ketë mundësi të hyjë në këtë zonē që fatmirësisht nuk është e banuar,.

LEXO EDHE  Çudirat nga Kuvendi/ Kushtetutën e ndryshojnë me mbledhje online, në lokale rrinë bashkë

Priten forcat xheniere të ushtrisë që të shkojnë në zonë për të fikur zjarrin.