Kursi i këmbimit/ Luhatje e lehtë e Euros, zhvlerësohet dhe Dollari

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën, leku forcoi pozitat ndaj monedhave të huaja kryesore.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euroja, dollari amerikan, paundi britanik e franga zvicerane u zhvlerësuan në krahasim me dje, përkatësisht me 0.03 lekë, 0.17 lekë, 0.29 lekë dhe 0.38 lekë.

LEXO EDHE  Fluks i lartë udhëtarësh në doganën e Morinës, për 2 orë hyjnë rreth 8 mijë qytetarë

Sot dollari amerikan këmbehet me 113.10 lekë, euro me 124.01 lekë, paundi britanik me 139.16 lekë dhe franga zvicerane këmbehet me 116.62 lekë.