Izolimi/ Aktori revoltohet ndaj Ramës: Mund të jesh çfarë të duash, por ne nuk jemi dele!

Zgjatja e mbylljes së bizneseve, plazheve dhe kufizimi i lëvizjes, ka revoltuar jo pak qytetarë. Mes tre është dhe aktori i humorit Florian Binaj, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet kundër urdhrave të njoftuara nga kryeministri Edi Rama lidhur me izolimin.

“Unë nuk pranoj t’i bindem urdhrave të një njeriu që më shkel të drejtat e mia duke më mohuar lirinë time në emër të surrealizmit të tij”, shkruan aktori.

“Ti mund të jesh çfarë të duash por unë dhe qytetarët e këtij vendi nuk jemi dele”, shton ai.

LEXO EDHE  Rastet e reja me Covid-19, 5 në Vlorë dhe 2 në Peshkopi/ Dyshime për infektim në QSUT