Dy raste të reja me COVID-19 në Berat, të infektuar familjarët e punonjësve të Ujësjellësit

Dy raste të reja me COVID-19 në qytetin e Beratit, nga 33 tamponë të marrë gjithësej.

COVID-19 u rikthye në këtë qytet pas infektimit të ekonomistet të Ujësjellësit Berat, dje u raportua dy punonjës të tjerë pozitiv, dhe së fundmi mësohet se kanë rezultuar pozitiv dhe dy familjarët e tyre.

Me 2 rastet e fundit shkon në 5 numri i të infektuarëve aktivë me COVID-19 në Berat.

LEXO EDHE  Aksidenti në autostradën Tiranë-Durrës, plagoset 1 person

Në këtë qytet virusi dyshohet se u transferua përmes një mbledhje auditi të zhvilluar në Tiranë.

Deri më tani autoritetet e shëndetësisë kanë konfirmuar, 880 të infektuar gjithësej në vendin tonë, 688 prej të cilëve kanë ndërruar jetë dhe 31 persona fatkeqësisht kanë ndërruar jetë.