A e ka bërë testin e COVID-19 Lulzim Basha? Ja si përgjigjet kryeopozitari

Kreu i PD-së Lulzim Basha, në një videokonferencë me gazetarët i është përgjigjur pyetjes nëse ai personalisht a i është nënshtruar testit të koronavirusit.

Kryeopozitari tha se ai nuk e ka bërë testin, duke nënvizuar se nuk ka pasur asnjë indikacion që ta shtynte drejt tampon.

Deri tani s’kam pasur asnjë indikacion sipas këshillave të mjekëve apo protokolleve shëndetësore, që të më detyronte të bëja testin.

LEXO EDHE  "Hiqen kufizimet e lëvizjes në çdo zonë"/ Manastirliu: Kërkohet vetëndërgjegjësim

Deklaratën lideri i demokratëve e bëri në një konferencë online me gazetarët, gjatë të cilës përshëndeti vendimin e qeverisë për anulimin e koncesioneve që nuk kanë lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi dhe i kërkoi asaj ta shpallë menjëherë si vendim të qartë qeverie.” – u shpreh Basha.