Trajneri i famshëm portugez dyshohet si mbartës i COVID-19

Trajneri portugez, Jorge Jesus, rrezikon të preket nga coronavirusi. Kjo për shkak se testi i tij i parë, ka dalë pozitiv, por duhet të kryhet edhe një test i tillë (analizë gjaku), që të merret një përgjigje e plotë.

Flamengo ka ndërprerë gjithçka, duke mbyllur të gjitha ambientet e klubit. Aktualisht trajneri i Flamengos, Jorge Jesus, 65 vjeç, ka humbur dhe një mik të tij për shkak të Koronavirusit, Mario Verissimo, që u nda nga jeta disa ditë më parë. Ditë shumë të vështirë këto në mbarë botë.

LEXO EDHE  Dyshimet për trukim në ndeshjen Bylis-Tirana, kompanitë e basteve bojkotojnë Superioren