8 Marsi/ Gratë në Durrës marshojnë në drejtim të Drejtorisë së Policisë: Ndal dhunës, më tepër dashuri!

Disa gra në qytetin e Durrësit kanë zgjedhur të marshojnë ditën e sotme, në kudër të Ditës Ndërkombëtare të Grave – 8 Mars, për të kërkuar më shumë të drejta.

Me parullat “Ndal dhunës më tepër dashuri”, gratë kanë marshuar në drejtim të Drejtorisë së Policisë.

Po ashtu, gratë në Tiranë kanë paralajmëruar se në Ditën Ndërkombëtare të Grave – 8 Mars, do të marshojnë, pasi vlerësojnë se nuk kanë asgjë për të festuar.

LEXO EDHE  Zvogëlohet pesha e familjeve në kontributin në ekonomi, rriten kompensimet për punonjësit

Mësohet se gratë do të mblidhen tek Drejtoria e Policisë dhe do të marshojnë në drejtim të kryeministrisë.

Gepostet von Kevin Hysenbelli am Sonntag, 8. März 2020