Korçë/ 44-vjeçarja së bashku me dy djemtë e saj rrahin të vëllain

Një grua, 44-vjeçe, nga Korça është vënë në pranga së bashku me dy djemtë e saj pasi kanë dhunuar një 53-vjeçar ((vëllai i 44-vjeçares dhe dajoja i dy djemëve).

Personat e arrestuar janë A. H., 44 vjeçe; A. H., 22 vjeç dhe F. H., 17 vjeç, të tre banues në Korçë/.

Shtetasit e mësipërm sipas policisë, në lagjen nr. 4 Korçë, “në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë ushtruar dhunë duke goditur me mjet të fortë familjarin e tyre, shtetasin Sh., L., 53 vjeç, banues në Korçë (vëllai i 44-vjeçares) ndaj të cilit u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme”.

Ata akuzohen për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Plagosja e lehtë me dashje, kryer në bashkëpunim”

LEXO EDHE  Paloka: Nuk u besoj shifrave që raportohen nga qeveria, mendoj se vendosen në Surrel

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.