UEFA e përjashtoi për dy vite nga kompeticionet europiane, reagon Manchester City

Klubi i Manchester Cityt ka dalë në një deklaratë  zyrtare, pas vendimit të UEFA-s për ta përjashtuar për dy vite nga Liga e Kampioneve, si dhe me 30 milionë euro gjobë.

City në deklaratën zyrtare ka treguar për hapat që do të marri pas vendimit të fundit të UEFA-s. Ata kanë bërë të  ditur se klubi do të apelojë vendimin në shkallën e parë të CAS-it.

LEXO EDHE  Hidhet shorti i Europa League, Interi dhe Man.United mësojnë kundërshtarët

Gjithashtu, vlen të cekët se vendimi i UEFA ishte i pritshëm për zyrtarët e klubit të Manchester City.