“Nuk ka asgjë të jashtëzakonshme në Durrës”, Tjetër lajthitje nga rilindasit e Ramës (VIDEO)

Duket se gafat e anëtarëve të qeverisë “Rama” nuk kanë ndërmend të ndalen pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, i cili la si pasojë 51 viktima, qindra të plagosur dhe mijëra të pastrehë, ku zona më e prekur ishte qarku i Durrësit.

“Lajthitja” e radhës është nga zëvendësministrja e Mjedisit, Ornela Çuçi, teksa u shpreh për mediat se në qytetin e Durrësit nuk ka asgjë të jashtëzakonshme

“A është momenti i duhur për të vendosur zbukurimet pas kësaj tragjedie,” e pyeti gazetari, kurse Çuçi tha se në Durrës nuk ka asgjë të jashtëzakonshme.

LEXO EDHE  Shkencëtarët bëjnë mumien të ‘flasë’ pas 3 mijë vitesh

“Nuk ka një moment të duhur ose jo të duhur. Ky është momenti, kjo është dita kur të gjithë qytetet në botë dekorojnë qytetet e tyre për shkak të festave. E tillë është situata edhe në Durrës, nuk ka asgjë të jashtëzakonshme,” – u shpreh zv/ministrja e Mjedisit.