Denoncimi ‘bombë’/ Vijojnë ndërtimet e kateve shtesë në mes të Tiranës, lali Eri hesht (Foto)

Edhe pse tërmeti i 26 nëntorit nxori në shesh abuzimet me ndërtimet dhe aferat korruptive, kjo nuk e ndalon kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj, të mbyllë njërin sy dhe të lijojë shtimin e kateve shtesë në mes të kryeqytetit.

Nja banorë i Komunës së Parisit ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha, skandalin që po ndodh në këtë lagje.

Sipas banorit në Komunën e Parisit, po vijon ndërtimi i 3 kateve shtesë mbi një pallat ekzistues. Banori thekson se ndihen të kërvënuar nga probnari, i cili ju ka thënë që askush mos hapi gojën.

Ja postimi i Berishës:

Denoncon Lal Plehun per shtimin e kundraligjshem te 3 kateve mbi pallatin ekzistues me 8 kate!

Shikoni fotot lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha pershendetje! Shikoni se si Lal Plehu lejon ndertuesin per te shtuar 3 kate siper pallatit ekzistues me 8 kate. Ne jemi banore te pallatit qe ndodhet ne rrugen Shkelqim Fusha, Komuna Parisit, dhe pas termetit ndihemi te frikesuar. Pronari vazhdon ndertimin edhe sot dhe na kercenon te mos flasim sepse ndihet i plotfiqishem. Zoti Berisha Durresi e Tirana po shkaterrohen ata vazhdojne ndertojne dhe na vene ne ne rrezik jeten. Ju lutem bejeni publike

LEXO EDHE  Nga mbështetja e mjekëve tek bizneset, Basha prezanton 5 pikat e planit për rimëkëmbjen nga pandemia