Pas mbylljes së JOQ, “Anonymous Albania” bllokon faqen zyrtare të AKEP

“Anonymous Albania” ka sulmuar faqen e AKEP ditën e djeshme dhe ajo nuk është më funksionale.

Në rrjetet sociale, ky grupim njofton se AKEP është bllokuar për shkak se ka zbatuar urdhërin e Kryeministrit për të mbyllur portalin “Jeta Osh Qef”.

“Anonymous Albania” paralajmëron sulme të tjera.

“Kompania Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) osht sulmuar nga Anonymous Albania. arsyeja osht se kjo kompani me urdherin e edi rames ka bllokuar domain joqalbania.com . i bejm thirrje AKEP-it te hap mbrenda 24 oreve locationin per ne shqiperi qe njerzit te ken access te “JOQ”, perndryshe “AnonymousAlbania ” do marr hapa te medha me sulme kibernetike deri ne bllokimin total te AKEP !

LEXO EDHE  Deklarata ‘bombë’ e ish-deputetit: I afërmi im humbi jetën nga Covid, autoritetet nuk e deklaruan

Ne Jemi Anonymous Albania
Ne Jemi ne Mbrojtie te Qytetareve

Ne Nuk Falim

Ne Nuk Harrojm

Na Prisni.”, shkruhet në njoftimin e tyre.

Gjatë mbledhjes së qeverisë, mëngjesin e sotëm, Kryeministri Edi Rama shprehu kritika lidhur me reagimin e Ministrisë së Brendshme ndaj sulmeve kibernetike.