Sadiku tregon arsyen pse ngeli jashtë Kombëtares

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka dhënë një intervistë për klubin e Malagas, ku foli mbi dëmtimin dhe kombëtaren kuqezi.

Rikthimi nga dëmtimi….

Jam mirë. Vuajta pak pasi doja të luaja në këto ndeshje, por lëndimi më bëri që të mos stërvitesha për dy javë. Jam i lumtur tani pasi jam rikthyer ”.

Ndeshja ndaj Elches?

Ne luajmë mirë në çdo ndeshje por na mungojnë golat. Jemi të përqendruar maksimalisht tek ndeshja ndaj Elches.

Kombëtarja Shqipërisë?

Problemet fizike më detyruan përsëri të humbasë një telefonatë nga Shqipëria: “Nuk mund të shkoja, sepse pata këtë dëmtim, por përzgjedhja ime në listën e të grumbulluarve është gjithmonë diçka që më jep një emocion të veçantë, është normale që unë gjithmonë do të luaj për Shqipërinë dhe nuk do e refuzoj ftesën.

LEXO EDHE  Flick i pangopur me trofe: Pas pushimeve synojmë Champions League

Përsa i përket mos kualifikimit për në Europian mund të them se ishte një grup shumë i fortë dhe i vështirë, ne nuk jemi kualifikuar për Evropianin, por do vazhdojmë përpara, dhe tani të shpresojmë të bëjmë mirë në kualifikueset për Kupën e Botës.