Spitali i Traumës njoftim zyrtar për të plagosurit: Kjo është gjendja e policëve dhe banorëve të Astirit

Spitali Universitar i Traumës ka dhënë njoftimin zyrtar për personat e plagosur sot pas përplasjeve mes banorëve të Astirit dhe efektivëve të policisë.

Trauma mohon kategorikisht që të ketë persona që kanë humbur jetën, ndryshe nga sa u tha nga vetë banorët, ndërsa në njoftimin zyrtar shton se asnjë prej të plagosurve nuk është në rrezik për jetën.

LEXO EDHE  Si u rrit pasuria e prokurorit Anton Martini, problemet me milionat...

“Spitali Universitar i Traumës bën me dije se aktualisht po marrin shërbim 12 persona, nga të cilët 5 efektivë policie dhe 7 protestues, të lënduar në zonën e Astirit. Asnjë prej personave të lënduar nuk është në rrezik për jetën. Spitali është në gatishmëri të plotë”, njofton spitali.